ورود    به    سامانه    مدیریتی

شهید مدافع حرم «میرزا محمود تقی پور»

پدر نخستین شهید روحانی استان  هم می گوید: از کودکی عاشق طلبگی و حوزه بود و در 15 سالگی  خودش راهش را  انتخاب کرد اما به او گفتم بعد از دیپلم می توانی و او لباس مقدس روحانیت را در 18 سالگی به تن کرد و برای کسب علوم مختلف راهی حوزه شد.

شهید حجت الاسلام "میرزا محمود تقی پور" طلبه شهیدی که کودکی اش را  با عشق به ائمه و آرزوی هم رکابی با محبان آنان و شهادت به نوجوانی رساند .
مادر این شهید تاکید می کند که میرزا محمود جنسش با کودکان دیگر فرق می کرد، می گوید: طول زندگیشان زیاد نبود اما آنقدر عرض داشت که  هیچ زمانی از آن را به بیهوده نگذرانه است.
پدر نخستین شهید روحانی استان  هم می گوید: از کودکی عاشق طلبگی و حوزه بود و در 15 سالگی  خودش راهش را  انتخاب کرد اما به او گفتم بعد از دیپلم می توانی و او لباس مقدس روحانیت را در 18 سالگی به تن کرد و برای کسب علوم مختلف راهی حوزه شد.
تقی پور ادامه می دهد: پلاک رزمندگی ام را  از هشت سالکی برگردن می انداخت و همیشه میگفت بسیجی ام و آماده خدمت کردن، آماده جهاد کردن و به راستی هم وعده اش را به سرانجام رساند .

بخشندگی شهید تقی پور
این پدر شهید می گوید: ویژگی بارز شهید اخلاق و انضباط در کارها  بود، احوال پرسی  و دستگیری از نیازمندان از خصلت های شایسته دیگر ایشان بود. او حتی غذاهایی که مادرش در زمان طلبگی برایشان می پختند به همکلاسی هایش میداد و حتی تشک خواب خود را هم بخشیده بود و روی زمین می خوابید. او کمربند خود را بالای سرش می گذاشت و به دوستانش می گفت اگر برای نماز شب بیدار نشدم با این کمربند بیدارم کنید.
او با بیان اینکه میرزا محمود سه سال در جبهه های حق علیه تکفیری ها مبارزه می کرد و ما بیخبر بودیم، می افزاید: در آخرین سال حضور ایشان مطلع شدیم، آنجا میگفت که من شهید می شوم اما اگر زخمی شدم هرگز نگویید در سوریه بودم و به او افتخار کردیم .
این پدر شهید می گوید: از نظر مالی نه ما و نه فرزندم نیازی نداشتیم ونداریم سخن برخی ها که مادیات را دلیل رفتن مدافعان حرم عنوان می کنند بی ارزش است .او جانش را برای اسلام و انقلاب فدا کردو ما از او راضی هستیم .

نامه شهادتش را از حضرت زینب(س) گرفت
تقی پور ادامه می دهد: برایمان تعریف کردند که روی تخت شهید میرزاپور دراز می کشد، در زمان اعزام به سوریه  زمانی که می خواستند افراد را تقسیم بندی کنند  به ایشان گفته بودند که در رسته تبلیغات باید کار کنند و او ناراحت می شود و ملافه را روی خودش می کشد اما دقایقی بعد پیغام می آورند که اشتباه شده واو باید به دیرالزور برود ، دوستانش ازاو میپرسند چطورشد، می گویدبه خانم ، حضرت زینب(س) گفتم که  من نمی خواهم به فرودگاه امام برگردم وباید شهید شوم .این عنایت عمه سادات بود.
این پدرشهید ادامه می دهد: همیشه دوست داشت شهادتی خاص داشته باشد و همینطور شد و شهید اربعین نام گرفت .او در اخرین دست نوشته اش تاریخ شهادتش را بیان کرد و گفته است به اذن خد اشهید می شوم .شهادت فرزندم انقلابی در فامیل بوجود آورد 
این پدر شهید  به نقل از همسر و دخترشهید می گوید: اگرشهید نمیشد دق میکرد. همیشه دعای شهادت می کردند و ما هم آمین می گفتیم.

در تمام عمرشان ساعتی را هدر نداند/ از پیام شهدا نباید غافل شویم
مادرهفدهمین شهید مدافع حرم گلستان، فرزند شهیدش را نمونه می داند و می گوید: فرزندم هر طور که میتوانست گاه بازبان و گاه باقلم و گاه با رفتار به اسلام خدمت می کردند .او درهمه مسائل نمونه بود یک فعال فرهنگی و اجتماعی خبره  و یک ورزشکار با اخلاق. او یک هزار نهال زیتون را در سال گذشته در جریان فعالیت های جادی غرص کرده بود .
او می افزاید: خلوص و صداقت خاصی داشتند، سیمایی متبسم، خوش اخلاقی و بروز بودنش از او طلبه ای  پرطرفدار ساخته بود. شاید ایشان در تمام عمرشان ساعتی را هم هدر نداند.
این مادر شهید حضور او در جریان مبارزه با تکفیری ها را لطف خداوند بیان می کند و می گوید: از پیام شهدا نباید غافل شویم .بی تفاوت نباشیم ما مدیون شهدا هستیم .

رسیدگی به خانواده مدافعان و شهدای فاطمیون
خانم تقی پور اضافه می کند: با وجود علاقه مند  زیاد به درس اما از دیگر مسائل غافل نبودند و موسس چند موسسه فرهنگی و سپرست تیم کوهنوری  روحانین قم را نیز برعهده داشتند .
این مادرشهید  در خاتمه گفت: به خانواده شهدا و رزمندگان فاطمیون کمک میکرد اما هیچگاه این کمک ها را ابراز نمی کردند و تنها بعد از شهادت ایشان از تعدادی از همکارانش شنیدیم .
آری شهادت؛ آن شیران عرصه نبرد با تکفیری ها که مخلصانه زیستند و عاشقانه سینه خود را برای حرم اهل بیت ستبر کرند تربیت یافته پدر و مادرانی از جنس محب اهل بیت و ولایت هستند که نه تنها شهادت فرزندشان را احلی من العسل می دانند بلکه متواضعانه آن را تقدیم به مسلمانان و اهل بیت می کنند.
به گزارش کلاس بیست؛ شهید حجت‌الاسلام "میرزامحمود تقی‌پور" با نام جهادی «ابوقاسم» یکی از رزمندگان ایرانی لشکر فاطمیون است که در سوریه به شهادت رسید. شهید اربعین و بیست و نهمین روحانی جهادگر مدافع حرم، و هفدهمین شهید مدافع حرم استان گلستان است.

 

منبع:  شبکه اطلاع رسانی راه دانا