ورود    به    سامانه    مدیریتی

شهید مدافع حرم «رضا بخشی»

خیلی از رزمنده های ایرانی و عراقی و سوری و دیگر مدافعان حرم، او را به نام «فاتح» می شناختند و می دانستند هرجا که فاتح پا بگذارد، عملیات حتماً با پیروزی همراه است.

شهید رضا بخشی در سال1365 به دنیا آمد. او از اهالی جاده سیمان مشهد بود که با لقمه حلال پدر کارگرش در همان محدوده از حاشیه شهر بزرگ شد.

شهید بخشی دروس حوزوی را تا مقطع کارشناسی ارشد در «جامعه المصطفی العالمیه» ادامه داد. او در دانشگاه پیام نور فریمان نیز در مقطع کارشناسی رشته حقوق تحصیل کرد.

این مدافع حرم، به جز فارسی به زبان های انگلیسی و عربی نیز کاملاً مسلط بود. او بی آنکه پدر و مادر را از رفتنش به سوریه و مبارزه با تکفیری ها باخبر کند، فاطمیون پیوست. خیلی از رزمنده های ایرانی و عراقی و سوری و دیگر مدافعان حرم، او را به نام «فاتح» می شناختند و می دانستند هرجا که فاتح پا بگذارد، عملیات حتماً با پیروزی همراه است. نبردهای رو در رویش با تکفیری ها و رشادت ها و دلیری های شهید بخشی همچنان در عتیبه و ملیحه و درعا و غوطه شرقی و حلب بر زبان رزمنده های مقاومت جاری است. وی سرانجام روز شنبه 9 اسفند ماه سال 1393 در ایام فاطمیه و در درگیری با تروریست های تکفیری جبهه النصره در جریان آزادسازی تپه تل قرین در حومه درعا به شهادت رسید.

مادر شهید می گوید: خون رضا، در راه اسلام ریخته شد. درخت اسلام ریشه اش با خون این شهیدان محکم می شود. شکر خدا که در راه او شهید شدند. خون ایشان روی زمین نمی ماند و به امید خدا پیروزی با ماست. فرزندان ما برای دین ما رفتند،به برکت خون ایشان، انشاءالله وحدت ما بیشتر شود. مصلحت حق این بوده است که این چنین بروند.

از آنجایی که شهید فاتح یک جوان تحصیلکرده در رده ی بالای علمی در فضای دانشگاهی و حوزوی بوده است و مسلط بر دو زبان بین المللی بوده است، موقعیت های خوب شغلی در انتظار او بوده است و نمی توان گفت که فردی با چنین درک و استعدادی، تصادفی و هیجانی این مسیر مقاومت و حضور در جبهه را انتخاب کرده باشد.


منبع: سربازان سردار/شجاعت ها و رشادت های سردار قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم/مرتضی کرامتی/1395