ورود    به    سامانه    مدیریتی

حضور سردار یوسفعلی زاده در دفتر انجمن

حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خرسان رضوی در دفتر انجمن راویان فتح رضوی و دیدار با اعضای هیئت مدیره

در راستای تعاملات انجمن راویان فتح رضوی با دستگاه های فعال در حوزه دفاع مقدس، طی دعوت رسمی از مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خرسان رضوی، در روز چهارشنبه 98/02/31 سردار یوسفعلی زاده به اتفاق جمعی از مدیران آن بنیاد در دفتر انجمن راویان حضور بهم رساندند و در زمینه های قابل همکاری گفتگوهای مفید و قابل توجهی صورت گرفت.

در ابتدا آقای عباس آرانیان بعنوان مدیر عامل انجمن گزارشی از فعالیت های این مجموعه مردم نهاد ارائه نمودند و در ادامه اعضای هیئت مدیره انجمن هر یک نکات خود را به اختصار بیان کردند

در ادامه آقای آرانیان به عناوین کتاب های آماده شده و در دست چاپ انجمن اشاره کردند که تعداد آن ها به بیش از 8 عنوان می رسد و از سردار درخواست همکاری و تعامل در زیمنه چاپ و نشر کتاب ها داشتند.

اعضای هیئت مدیره انجمن درخواست هایی از جمله همکاری در زمینه تاریخ شفاهی رزمندگان و شهدای خراسان، مشارکت در تهیه و تکمیل منشور دفاع مقدس خراسان رضوی، مشارکت ودوره های آموزشی راویان دفاع مقدس و ... را داشتند

در ادامه آقای احمد سعادتمند رییس هیئت مدیره انجمن راویان فتح رضوی خواستار شدند بنیاد حفظ آثار توجه و حضور ویژه در حوزه راهیان نور و روایتگری استان خراسان رضوی که یکی از وظایف اصلی آن نهاد است داشته باشد و لازم بذکر است با توجه به آنکه در دوران دفاع مقدس یگان های ارتش جمهوری اسلامی و جهادسازندگی و سپاه و بسیج حضور داشته اند لازم است نهاد بالادست مجری امر راهیان نور در استان باشد و اینکه این مهم را به یکی از یگان ها مانند سپاه واگذار شده است، اختلافاتی در این حوزه بوجود آمده است که نیاز است توجه ویژه ای به این موضوع شود.

سپس سردار یوسفعلی زاده به ایراد سخن پرداختند.

ایشان از فعالیت های انجمن راویان ابراز خورسندی کردند و فرمودند ما علاقمند بوده و هستیم که با این انجمن ارتباط برقرار نماییم. کاری که در این انجمن صورت میگیرد امتداد کار دستگاه ها و ادارات دولتی می باشد که باید انجام بدهند.

ما اعلام آمادگی می کنیم تا فعالیت هایی که در این مجموعه مردم نهاد در حال انجام می باشد و با اهداف و برنامه های بنیاد حفظ آثار همخوانی داشته باشد را پشتیبانی نماییم.

سردار یوسفعلی زاده افزود: با توجه به تفاهم نامه ای که بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و بنیاد حفظ آثار منعقد گردیده است، از این پس تمامی کتاب های حوز دفاع مقدس باید دارای تاییده بنیاد باشد. لذا اعلام می نمایم بنیاد آمادگی هرگونه همکاری لازم در زمینه چاپ و نشر کتاب های در دست اقدام انجمن راویان را دارد.

با توجه به اقدامات صورت گرفته در چند روز گذشته در حوزه زمینه تهیه و تنظیم دانشنامه دفاع مقدس خراسان رضوی توسط بنیاد حفظ آثار و استانداری خراسان رضوی، بزودی بنیاد فعالیت خود را در این زمینه آغاز خواهد نمود که انجمن راویان فتح رضوی می تواند همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار افزود: با توجه به آنکه بخش عمده فعالیت حوزه راهیان نور در اختیار سپاه امام رضا علیه السلام می باشد، تصمیم بر آن شده تا بحث روایتگری و مدیریت راهیان نور نیز به این مجموعه واگذار گردد و بنیاد وظیفه نظارتی داشته باشد.