مصاحبه با آقای واعظ طبسی

خاطرات یک شهید زنده
نام و نام خانوادگی: محمد جواد قاجاری
مقطع تحصیلی: کارشناسی حسابداری
موسسه آموزش عالی کاویان
پاییز 94
شنوندگان عزیز در رابطه با شهادت شهدای عزیزمان و نقش این گلبون کفنان درتداوم انقلاب اسلامی مان در تداوم انقلاب خون بار اسلامی مان
گفتگویی داریم با حجت الاسلام آقای طبسی نماینده امام در خراسان وتولیت آستان قدس رضوی.
آنچه که در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش داشته و علل و عواملی که مجموعا دست به دست یکدیگر داد تا انقلاب به ثمر رسید  تکیه کردن براصول و ضوابط و معیار های اسلامی است.
یعنی مردم ما به لحاظ ایمان و اعتقاد عمیقی که به اسلام بعنوان یک فکر بعنوان یک مکتب زندگی ساز داشتند این حرکت انقلابی را بارهبری مرجع عالیقدر امت اسلامی رهبر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی مدظله العالی شروع کردند.
هر حرکت انقلابی که که متکی باشه بر مکتب و تحقق حاکمیت اسلام برای مردم مبارز مجاهد انقلابی انگیزه باشه در انقلاب و در مبارزه بدون تردید پیروزی به دنبال دارد.
و اگر شما می بینید برادران ما در فلسطین سالها مبارزه می کنند اما بر خلاف انتظار حتی به موفقیت های نسبی درحدی که ما مایل بودیم نرسیدند علتش اینه که برای آنها یعنی برای اقلا رهبرانشان مسائل ناسیونالیستی وطنیت بیش از مسائل اسلامی مطرح است.
بااین مقدمه شهید و شهادت که یک مفهوم و معنای او عبارت از آگاهی است شهید هم خود آگاه است وهم به دیگران آگاهی می دهد شهید اون کسی است که اسلام را درک کرده وبا اصول وضوابط اسلامی کاملا آشنا بوده متوجه شده که کشور اسلامی مورد تهاجم بی گانگان قرار گرفته و این تهاجم اعم از این که سیاست  اسلامی ما فرهنگ اسلامی ما اقتصاد اسلامی ما یا مرزهای جغرافیایی و بالاخره فکری و عقیدتی ما اگر مورد تهاجم و تعرض دشمنان اسلام قرار گرفت شهید باتوجه به آگاهی و اطلاعاتی که از اسلام اصیل و راستین دارد به فرمان مرجع و به فرمان امام و رهبر انقلاب حرکت می کند مبارزه می کند و جلوی این تعرضات و حرکات متعرضانه دشمن را می گیره.
بنابراین وقتی که ما برخورد میکنیم به یک شهید متوجه فکراو متوجه ایده او متوجه اعتقاد او به مبانی اسلامی هستیم.
پس شهید خود آگاه است و وقوف بر حرکت اسلامی و مبانی اسلامی دارد و این آگاهی را به ما منتقل می کند. شهید به ما می گوید ای کسانیکه شما بمنظور تعظیم شعاعر اسلامی دراین مراسم شرکت کردید بدونید من با این فکر و با این عقیده و با این ایده مبارزه کردم و انتظار من از شما این است که راه مرا اگر صداقت دارید ادامه بدید. وطبیعی است کسانی که در مراسم تشیع شهید شرکت می کنند کسانیکه شهیدی رامی بینند و بر او گریه می کنند درسته که مقداری ازاین تاثرات ناشی از روابط عاطفی است اما نوعا معلول اون رابطه فرهنگی و عقیدتی است که بین افراد باشهید با تفکر او و اندیشه او برقرار است.